sobota, 31 stycznia 2015

Winny Ojciec odc. 4

Darowanemu wilku w zęby winne
Tytuł pozornie jest bez sensu, ale za chwilę będzie z sensem. Dostałem w prezencie wino i sprawdzałem więc, co mówią fachowcy. Mówią to (na Winicjatywie):

Terra Naturi Montepulciano d’Abruzzo Lupi Reali 2013 - Powrót do Biedronki wina, które już przez nią przemknęło w zeszłym roku (i miało dobre recenzje). Proste, ale smaczne czereśniowe Montepulciano, wino proste, przystępne, ale ma swój pazur. Atrakcyjne na co dzień. 16,99 zł. ♥♥

Mogę potwierdzić, jest pijalne, choć żaden to szczyt pały. Wytwórnia jest średnio ceniona, za bardzo podobno idą w ilość kosztem jakości - ale to wino jest w rzeczy samej przywoite. Opisane na okładce jako "półwytrawne", ale nie brak mu kwasowości i do obiadu z mięsem dobrze pójdzie. W dodatku "organic" , no i 12,5% - czyli można wypić BEZKACNIE tak ze 3/4 butelki. Wino nazywa się po polsku "Wilcy prawdziwi" :-)) A dlaczego - wyjaśnienie na stronie wytwórni.
Piotr
PS. Dla bardzo dociekliwych – rozmówka z p. Wojtkiem Bońkowskim z Winicjatywy:
Peyotl:
Zaraz... Bo wzmiankowane wyżej Lupi Reali jest teraz w Biedrze... a na stronie Vini e Affini go nie ma (na stronie producenta zresztą też...). Czy to kolejne vino "podkradzione" wcześniejszemu importerowi przez Owada? Czy tylko przypadkowa zbieżnośc nazw?

Wojciech Bońkowski: 
Vini e Affini zerwało całkowicie współpracę z producentem Lupi Reali czyli z Valle Reale.

Peyotl:
Z powodu "zdrady" owadziej?

Wojciech Bońkowski:  
Szczegółów nie znam, ale zdaje się był to jeden z czynników – nie tylko "zdrada" ale też jej okoliczności…

Peyotl:
No dobrze... ale do pełnej wiedzy winnomaniackiej brak mi jeszcze info, dlaczego LupiR nie ma na stronie producenta (wstydzą się, że do JeronimoM sprzedali?) oraz, jak się ma ta nazwa Terra Naturi do Valle Reale. Any hints?

Co do podmiotu butelkującego – nie wiem, ale słyszałem, że w Valle Reale są jakieś zawirowania własnościowe i dlatego może wydzielili jakieś projekty jako osobne.
A brak najtańszego, marketowego wina na www producenta nie jest żadnym ewenementem, właściwie to raczej norma. Pewnie sprzedają do paru innych sieci w Europie po 1,50€ i niekoniecznie chcą być kojarzeni z tym produktem.

Brak komentarzy: